Lieta kas beidzot jāmaina šajā valstī!!!

“No 10. Saeimā ievēlētajiem deputātiem četri sacījuši, ka valsts valodu prot vidēji, apmierinoši vai tikai sarunvalodas līmenī, taču, kā norāda Valsts valodas centra (VVC) valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis un bijusī VVC vadītāja, dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte, problēmas ar latviešu valodu jaunajā darbā varētu būt daudz lielākam parlamentāriešu skaitam.

VVC pārstāvis Kursītis uzsver, ka līdz šim konstatēti vairāki gadījumi ar latviešu valodas prasmes trūkumu pašvaldību domēs – Rēzeknē, Zilupē, Daugavpilī un Jēkabpilī, kur vairākas reizes administratīvi sodīti pašvaldību deputāti, taču arī tas nekādas būtiskas izmaiņas nav ieviesis, jo sodi ir niecīgi.

«Ja pirmo reizi konstatējam, ka pašvaldības deputātam nav pietiekamas valodas prasmes, varam sodīt ar 25 līdz 50 latu naudas sodu, ja atkārtoti gada laikā konstatējam, ka valoda nav apgūta, naudas sods ir no 100 līdz 200 latiem, taču tas neattiecas uz Saeimas deputātiem. Par parlamentārieša izdošanu sodīšanai lemj Saeima,» skaidro Kursītis.”

Avots: apollo.lv

 

Nu par šo man tiešām nav ko teikt ka sodas ar tik maziem sodiem, cilvēkus kas ir devuši deputāta mandāta zvērestu, un viņam ir jāzin Latviešu valdoa kā sava vienīgā valsts valoda.

Kauns un negods…..

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s